• אקאונטפיקס

ביטוח לעסק - נו עזבו אני רק בתחילת דרכי

נתחיל מהמובן מאליו - זה לא התחום שלנו. אנחנו רק משתפים מהניסיון שלנו (משהו כמו 47 שנה ביחד של ניסיון עסקי). חובה להתייעץ עם סוכן ביטוח מוסמך !!!


בשביל מה בכלל צריך ביטוח לעסק (או למה כדאי שזה יעניין אותי)? ביטוח ביסודו נועד לחלוק עם אחרים סיכון שעלול למוטט אתכם. לתפיסתנו האישית אין מה לבטח שולחן ב-1,000 ש"ח ואולי גם לא ב-2,000. אם יקרה לו נזק לא נפשוט רגל בגלל הסכום הזה, ולרוב הביטוחים יש גם השתתפות עצמית כדי להבטיח שנישאר קצת אחראים, כך שבחישוב כלכלי קר זה נראה לא משתלם במקרים כאלו.

אבל מתי ביטוח עסק זה כן משתלם? אם הרכב שלנו שווה 5,000 ש"ח, אנו עלולים לפגוע במרצדס חדשה, ורק התיקון שלה עלול לעלות לנו כמו רכב חדש. במקרה כזה עדיף שיהיה לנו ביטוח שיישא בנזק אם יקרה חס וחלילה.  כלומר שגם במקרה הכי גרועה, וגם אם יש השתתפות עצמית - זה סכום שנוכל לעמוד בו. בכל מקרה - התייעצו עם איש ביטוח.

אנחנו פחות מוטרדים מסיפורי רכב ורכוש - זה שיקול כספי אישי שעליכם לעשות. חשוב לנו להסב את תשומת לבך לביטוחים שנועדו להגן עליך מתביעות של לקוחות. זה יכול להיות בגלל נזק שנגרם במקום בו אתם נותנים שירות, ובמקרים מסוימים גם נזק מקצועי. גם כאן - עליכם להתייעץ עם איש ביטוח.


ישנם מספר סוגי ביטוחים שעליכם להכיר. בראשי פרקים אלו הם :

  1. ביטוח צד ג' לעסק (נקרא גם ביטוח צד שלישי) - נועד לכסות אתכם מנזק שעלול להיגרם ללקוח או ציודו. אם אתם פועלים במקומות שונים הקפידו שהביטוח יכסה את כל מגוון הפעילויות שלכם.

  2. ביטוח אחריות מקצועית - נדרש מבעלי מקצוע מסוימים כמו רופאים, עו"ד, מטפלים, יועצים וכו'. נועד לכסות תביעת "רשלנות מקצועית" שלקוח עלול לטעון לנזק שגרמתם לו.

  3. ביטוח חבות מעבידים - רלוונטי במידה ואתם מעסיקים עובדים.

  4. ביטוח רכוש - אם יש לכם בעסק ציוד בעל ערך גבוה.


היו ערניים לדרישות מכם ועימדו בהן. פגשנו אנשים שדחו ודחו מסיבות שונות, ורק אחרי גניבת הרכוש הזמינו מתקין סורגים.

ישנם עוד ביטוחים מסוגים רבים כמו אובדן רווחים, עבודה עם מזומן וכו'. בדקו היטב מה נדרש לכם ומה המחיר שדורשים מכם תמורת השתתפות בסיכון. מצד שני אנו ממליצים לכם לא להניח ש"לי זה לא יקרה" ו"סטטיסטית זה קורה 1 למיליון..". כשזה קורה אנחנו ה-1...

כאמור, אין בכל האמור לעיל כדי לספק ייעוץ כלשהו בנושא אלא ריכוז מידע בסיסי בלבד כדי לאפשר לכם לבדוק בעצמכם מה נכון, מתאים ונדרש לכם מול אנשי מקצוע רלוונטים בתחום.

  • Grey Facebook Icon
  • LinkedIn Social Icon

 כל הזכויות שמורות- אקאונטפיקס 2017 ©